Udany start w XXVII Mistrzostwach Polski OTAMA PFK w kata zaliczyli zawodnicy Tyskiego Klubu Karate. Tyszanie wywalczyli aż 11 medali!

Sensei Danuta Fyda-Granek do Turku zabrała 16 zawodników. Łącznie w tamtejszej Hali Sportowej OSiR wystartowało 174 zawodników z 22 klubów.

Zawody rozgrywane były w kata, czyli pokazie technik oraz kobudo czy kata z bronią. Każdy z zawodników rywalizował w swojej kategorii wiekowej, a tyszanie pokazali się z bardzo dobrej strony.

Sześciu zawodników Tyskiego Klubu Karate zostało Mistrzami Polski! W kata złoto wywalczyli Natalia Duda, Bartosz Kociołek, Wiktoria Wawrzko i Michalina Domider. Kolejna dwójka ten tytuł wywalczyła w kobudo – Natalia Duda i Paula Kozak.

Srebrne medale w kata wywalczyli Maksymilian Biernacki, Dominika Kapała i Oliwier Panek-Sroka, natomiast po brąz sięgnęła Beata Bentlejewska. Trzecie miejsce na podium w kobudo zajął Maksymilian Biernacki.