Rozpoczęła się runda wiosenna Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Pewnie po mistrzostwo ligi zmierza zespół Fenomen Ledger, który ma już sześć punktów przewagi nad kolejnym zespołem.

Lider ALPN w miniony weekend pokonał FUKS ’98 4:1. Już do przerwy spotkanie było niemal rozstrzygnięte, bowiem Fenomen prowadził 3:1. Po zmianie stron tylko kontrolował przebieg gry, zdobywając jeszcze czwartego gola.

Ciekawy był mecz czwartych w tabeli Nafciarzy z trzecią Zorzą/Amatorem. Lepszy okazał się ten drugi zespół, który wygrał 2:0. Do przerwy gra była wyrównana, a gracze Zorzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Po zmianie stron jednak dwukrotnie pokonali bramkarza Nafciarzy i wygrali ważny mecz w kontekście walki o trzecią pozycję.

Wyrównany pojedynek stoczyły zespoły Pampeluny i ADP. Do przerwy oba zespoły zdobyły po dwa gole, co zapowiadało ciekawe widowisko po zmianie stron. Zarówno Pampeluna i ADP dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Sztuka ta się udała ADP, który wygrał ostatecznie 3:2.

Dobry mecz rozegrała Mera, która pokonała Olimpię 4:2. Już do przerwy zespół prowadził 3:1, a po zmianie stron kontrolował przebieg gry. Obie ekipy zdobyły po bramce, choć okazji bramkowych było więcej.

Hard Plast spisuje się bardzo dobrze na wiosnę. Tym razem piąta drużyna ALPN pokonała 4:1 Football Team. Już po pierwszej połowie było 2:0, a po zmianie stron widowisko było jeszcze ciekawsze. FT ruszył do odrabiania strat, ale Hard Plast na wiosnę spisuje się znakomicie co udowodnił w tym meczu.

Walkowerem swój mecz wygrał drugi w tabeli zespół Os. Ajax.