Hokeiści GKS Tychy przegrali wyjazdowy mecz z Skellefteå AIK 2:6. Mimo porażki słowa pochwały należą się młodemu bramkarzowi tyszan – Kamilowi Lewartowskiemu.

Tyszanie mecz rozpoczęli zupełnie inaczej niż pierwszy mecz przeciwko szwedom. Po pół min. gry zawodnik gospodarzy usiadł na ławce kar, co wykorzystał zespół Mistrza Polski. Jakub Witecki dopadł do odbitego krążka i dał prowadzenie GKS. Taki obrót spraw mocno podrażnił miejscowych, którzy ruszyli do ataków i.. zasypali Lewartowskiego gradem strzałów.

Ten długo wygrywał pojedynki z rywalami, którzy oddali w pierwszej tercji 36 strzałów z czego 23 celne. Dopiero na 45 sek. przed przerwą młody bramkarz skapitulował. Po zmianie stron miejscowi szybko wyszli na prowadzenie, a sześć min. później było już 3:1. Kapitalną akcję przeprowadził Berggren, który z dziecinną łatwością minął Michała Kotlorza i pokonał bramkarza tyszan.

Czwartego gola Szwedzi zdobyli grając w.. osłabieniu. Kolejne dwie bramki gospodarze strzelili, gdy na ławce kar siedzieli kolejno Radosław Galant i Mateusz Gościński. Tyszan stać było na jeszcze jedno trafienie, które podczas gry w przewadze zdobył Filip Komorski. Bohaterem tyskiej drużyny był młody bramkarz GKS, który zatrzymał 48 strzałów gospodarzy (oddali łącznie 86 strzałów, z czego 54 celne).

Skellefteå AIK – GKS Tychy 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
0:1 Witecki – Kogut – Sýkora 01:29 (w przewadze)
1:1 Granberg – J. Lindström 19:15
2:1 Hedberg – Aaltonen – Olimb 21:28
3:1 Berggren – Pudas – Norén 27:44
4:1 Eriksson – Wingerli 43:28 (w osłabieniu)
5:1 Lindström – Holloway – Djuse 48:21 (w przewadze)
6:1 Holloway – Djuse – J. Lindström 50:58 (w przewadze)
6:2 Komorski – Pociecha – Szczechura 55:29 (w przewadze)

Skellefteå AIK: Armalis – Pudas, Norén, J. Lindström, L. Lindström, Möller – Granberg, Djuse, Holloway, Pettersson, Berggren – Berglund, Lindgren, Aaltonen, Olimb, Ericsson – Stenvall, Eriksson, Wingerli, Hedberg.

GKS Tychy: Lewartowski – Pociecha, Ciura, Kogut, Galant, Witecki – Górny, Bryk, Klimienko, Kalinowski, Michnow – Kotlorz, Gazda, Sýkora, Cichy, Szczechura – Horzelski, Rzeszutko, Gościński, Komorski, Jeziorski.