Pięściarze MOSM Tychy wzięli udział w XVII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera w Toruniu. Tyszanie wrócili z trzema medalami.

Wraz z Ryszardem Dziopą do Torunia udała się Dominika Huczek (48 kg) oraz Szymon Jarosz (66 kg) i Mateusz Kołucki (60 kg). Wszyscy zdobyli medale.

Dominika Huczek zaprezentowała się bardzo dobrze. Tyszanka w finałowym starciu po dobrej walce pokonała Tatianę Zielakowską i zdobyła złoty medal. Szymon Jarosz w półfinale pokonał po wyrównanej walce rywala z Litwy. W finale natomiast pokonał Kamila Leśniewskiego, całkowicie dominując nad rywalem.

10360357_591040381018590_4426351426277993309_n

Bardzo dobrze również spisał się Mateusz Kołucki. Wprawdzie tyszanin półfinałową walkę przegrał z bardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem z Holandii, ale w walce o brąz już zwyciężył.

Dwa złote medale i jeden brązowy pokazują ogromny potencjał tyskich pięściarzy. Docenić je trzeba szczególnie, że międzynarodowy turniej był mocno obsadzony.