W ośrodku projektu Kibice Razem GKS Tychy doszło do spotkania tyskich kibiców z Aliną Sową, prezes Spółki Tyski Sport S.A. i Przemysławem Cecherzem, trenerem piłkarzy. Pierwszy raz wyszło ono z inicjatywy samego szkoleniowca, a nie fanów.

Spotkanie było otwarte, dlatego też w ośrodku znalazło się mnóstwo kibiców w różnym wieku. Każdy mógł zadać pytanie zarówno trenerowi, jak i prezes Spółki. Najwięcej dotyczyło zbliżającego się sezonu piłkarskiego, który rozpoczyna się dla piłkarzy GKS Tychy w piątek (1.08.) wyjazdowym meczem z Sandecją Nowy Sącz.

Kibice pytali m.in. o sytuację kadrową, który z młodzieżowców ma największe szanse na grę oraz kto będzie kapitanem. Trener przedstawił również swoją wizję gry zespołu, zapewniając kibiców, że nie wyobraża sobie braku walki i charakteru.

_P1010685

Ocena zespołu i jego ewentualne braki:
Alina Sowa: Po rozmowach ze sztabem trenerskim uznaliśmy, że na chwilę obecną brakuje nam jednego, góra dwóch zawodników. Wciąż szukamy wzmocnień na pozycji środkowego obrońcy oraz ewentualnie ofensywnego, środkowego pomocnika. Przed zbliżającym się sezonem postawiliśmy na jakość, a nie na ilość. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, kiedy będziemy mieli więcej zawodników, obniżając wartość sportową zespołu.
Przemysław Cecherz: Na chwilę obecną, z Grzybkiem i Smółką, którzy nie wiadomo czy będą gotowi na pierwszą kolejkę, kadra liczy 21 osób plus do tego trzech młodych zawodników, którzy z nami trenują. Tak jak wspomniała pani prezes szukamy jeszcze góra dwóch graczy do wzmocnienia kadry.

Uzupełnianie kadry młodymi zawodnikami:
Alina Sowa: Sprowadzaliśmy młodych zawodników, którzy ogrywali się przez występy w drugiej drużynie. Teraz ci, którzy nie mieli szans na grę zostali wypożyczeni do innych zespołów, żeby mogli się ogrywać i zdobywać doświadczenie. Każda umowa wypożyczenia jest tak skonstruowana, że po pół roku gracza możemy ściągnąć do siebie.
Przemysław Cecherz: Zawodnikiem, któremu powinno się już dawać coraz więcej szans na grę jest Bartek Rutkowski. To jest gracz, który ma duży potencjał i na pewno będzie miał niejedną szansę go zaprezentować. Drugim takim zawodnikiem jest Dymowski. Robert także jest bliski grania. Pomijam Grzybka, który jest pełnoprawnym i ogranym zawodnikiem, ale dochodzi do siebie po kontuzji.

__P1010694

Cele na sezon:
Przemysław Cecherz: Celem na nowy sezon, postawionym przez zarząd klubu, jest miejsce w pierwszej ósemce. Nie boję się presji, ponieważ zawodowi trenera zawsze będzie towarzyszył ogromny stres i jestem na to gotowy. Wszyscy jednak musimy się szanować. Od swoich podopiecznych wymagam charakteru i walki, kto tego nie zrozumie nie dogada się ze mną. Dlatego też o zaangażowanie moje, jak i zawodników można być spokojnym.

Wybór kapitana:
Przemysław Cecherz: Wiem, że w poprzednim sezonie jeden zawodnik był kapitanem przez trzy mecze, potem kolejny był przez dwa i tak drużyna miała w ciągu pół roku kilku kapitanów. To nie jest dobre, bo jest to bardzo ważna funkcja. Kapitan powinien mieć duży wpływ na cały zespół. Musi mieć odpowiednie cechy przywódcze i mieć posłuch w szatni, być liderem na boisku, jak i poza nim. Kapitana jednak wybiorę kilka dni przed pierwszym meczem ligowym.

Wkrótce kolejna porcja wywiadu kibiców z panią prezes i trenerem.