GKS Tychy wygrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem tyszanie 4:1 rozbili ligowego rywala – Skrę Częstochowa.

Czwarty mecz kontrolny podopiecznych Dominika Nowaka rozgrywany był koszykarskim systemem. Zawodnicy bowiem rozegrali go w formacie czterech półgodzinnych kwart.

Gospodarze dobrze rozpoczęli pojedynek przeciwko ligowemu rywalowi. Już w ósmej min. Krzysztof Wołkowicz dośrodkował piłkę na głowę Namanji Nedicia, który bez większych problemów posłał ją do bramki częstochowian. Na drugie trafienie tyszanie długo kazali czekać kibicom, którzy licznie stawili się na obiekcie przy ul. Andersa. W 55. min. ponownie Nedić uderzał głową piłkę dośrodkowaną przez Wołkowicza. Tym razem jednak bramkarz zatrzymał uderzenie obrońcy GKS, ale do odbitej piłki dopadł Daniel Rumin pakując ją do bramki.

Podopieczni Dominika Nowaka w pełni kontrolowali przebieg spotkania, a w 68. min. podwyższyli wynik. W 68. min. piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z rywali, a rzut karny pewnie wykorzystał Patryk Mikita. Sześć min. później piłkę w środku pola odebrał Mateusz Czyżycki uruchamiając Marcina Kozinę. Skrzydłowy tyszan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i nie zmarnował okazji. Częstochowianie honorowe trafienie zanotowali w 110. min. gry, a mecz ostatecznie zakończył się wygraną GKS Tychy 4:1.

„Trójkolorowych” czeka jeszcze jeden mecz sparingowy przed startem Fortuna 1. Ligi. Tyszanie w przyszłą sobotę (09.07.) zmierzą się o godz. 12:00 z GKS Katowice.

GKS Tychy – Skra Częstochowa 4:1 (2:0)
1:0 – Nemanja Nedić (8.)
2:0 – Daniel Rumin (55.)
3:0 – Patryk Mikita (68. rzut karny)
4:0 – Marcin Kozina (74.)
4:1 – Krzysztof Ropski (110.)

GKS Tychy: I i II kwarta: 13. Konrad Jałocha – 7. Petr Buchta, 78. Nemanja Nedić, 14. Konrad Pipia – 28. Kamil Kargulewicz, 3. Wiktor Żytek, 18. Michał Ploch, 27. Krzysztof Wołkowicz – 32. Tomáš Malec, 88. Antonio Domínguez, 19. Daniel Rumin.
III i IV kwarta: 22. Kacper Dana – 5. Maciej Mańka, 7. Petr Buchta (91, 78. Nemanja Nedić), 33. Kamil Szymura (91, 14. Konrad Pipia; 105, 3. Wiktor Żytek) – 96. Dominik Połap, 31. Gracjan Jaroch, 20. Mateusz Czyżycki, 77. Natan Dzięgielewski – 17. Marcin Kozina, 21. Krzysztof Machowski, 79. Patryk Mikita. Trener Dominik Nowak.