Tychy Falcons mierzyli się w miniony weekend z Silesia Rebels Katowice. Tyszanie zrewanżowali się za porażkę w pierwszym meczu i awansowali do półfinału walki o mistrzostwo Polski.

Starcie miało podwójną stawkę – tytuł najlepszej drużyny na Śląsku, ale i awans do najlepszej czwórki w ligowej tabeli i jednocześnie gra w półfinale play-off. Tyszanie też chcieli się zrewanżować za ostatnią porażkę w Katowicach.

Sokoły od początku starcia grali dobrze i z większym zaangażowaniem, wygrywając kwartę 14:10. Druga partia była bardziej wyrównana, a zawodnicy zaliczyli po jednym przyłożeniu. Zakończyła się ona remisem 7:7, a na przerwę Falcons schodzili prowadząc 21:17. Trzecia kwarta okazała się być kluczową dla ostatecznego wyniku. Tyszanie prowadzili po niej 44:30 i nawet przegrana czwarta partia nie odebrała im wygranej.

Tychy Falcons wygrywając 50:44 awansowali do półfinałów fazy play-off, które zostały zaplanowane na 9 i 10 lipca. Sokoły, podobnie jak w ubiegłym roku, zmierzą się z Lowlanders Białystok. Nikt nie będzie miał przeciwko, by tyszanie powtórzyli sytuację sprzed roku i również wygrali. Wówczas pokonali „Ludzi z Nizin” 34:15 i weszli do Polish Bowl. Tegoroczny finał również rozegrany zostanie w Ząbkach (23 lipca).

Tychy Falcons – Silesia Rebels Katowice 50:44 (14:10; 7:7; 23:13; 6:14).