W Tychach rozegrany został jeden z turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski juniorów. Tychy Falcons zajęli drugą pozycję za plecami Kraków Kings.

Na rozpoczęcie turnieju młody zespół Tychy Falcons mierzył się z AZS Silesia Rebels. Początek należał do gości, którzy jednak nie wykorzystali okazji. Kolejne dwie akcje Sokołów były już skuteczne, a podwyższenia za dwa dając do przerwy prowadzenie 14:0. W drugiej połowie, głównie dzięki bardzo dobrej grze Daniela Kulkowiaka, gospodarze dołożyli kolejne przyłożenia i pewnie wygrali 28:0.

Drugi mecz był bardziej wyrównany, a Kraków Kings musieli się solidnie napracować, aby pokonać Aviators & Bears. Krakowianie jednak ostatecznie wygrali 40:28. Zespół z podkarpacia zajął ostatecznie trzecią pozycję w tyskim turnieju. Aviators & Bears 30:0 pokonali AZS Silesia Rebels.

11164623_10153227694813209_4023924893682849645_o

W finale zawodów Królowie mierzyli się z Sokołami. Krakowian zaskoczyła bardzo dobra postawa formacji obronnej Falcons. Tyszanie również mieli okazję do zdobycia punktów, ale na przerwę obie ekipy schodziły z remisem. Zwycięskie punkty krakowianie zdobyli dopiero w ostatniej kwarcie, dzięki czemu zajęli ostatecznie pierwsze miejsce w fazie eliminacyjnej.

Do dalszej gry awansowali zwycięzcy grup, a także trzy najlepsze ekipy z drugich miejsc.