W fenomenalnym stylu rezerwa GKS Tychy rozpoczęła sezon. Tyszanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski zdemolowali OKS JUWe Tychy 9:0!

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zespół Jarosława Zadylaka. Nikt jednak nie spodziewał się takiego „bramkobicia”, choć od początku spotkania to „Trójkolorowi” przejęli inicjatywę i atakowali bramkę rywali.

Pierwsze okazje do otwarcia wyniku zmarnował Machowski, który najpierw został zablokowany, chwilę później przegrał pojedynek z Kwiatkowskim, a następnie chybił. W 20. min. defensywa JUWe była już bezradna, a ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Hachuła. Przed przerwą padły jeszcze trzy gole dla GKS II. Prowadzenie podwyższył Kozina, a kilkadziesiąt później na listę strzelców wpisał się Paluch. Na przerwę zespół Zadylaka schodził prowadząc 4:0, a czwartego gola strzelił Misztal. Gospodarze mogli zmniejszyć stratę, ale Sip obronił strzał z rzutu karnego.

Po zmianie stron ekipa dowodzona przez doświadczonego Łukasza Kopczyka kontynuowała demolkę zespołu, doskonale znanego kibicom GKS Tychy, Dawida Frąckowiaka. Orliński już sześć min. po wznowieniu gry mógł wpisać się na listę strzelców, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. W 56. min. Kokoszka pewnie wykorzystał rzut karny wywalczony przez Orlińskiego.

Ten również trafił do siatki, a zrobił to dwukrotnie w odstępie pięciu minut. Rozpędzonym „Rezerwistom” wciąż jednak było mało i pięć min. przed końcem gry Kokoszka drugi raz pewnie wykorzystał rzut karny. Trzy min. później hattricka skompletował Orliński.

GKS II Tychy wygrał zgodnie z oczekiwaniami i w pełni zasłużenie. Tyszanie pokazali, że są w doskonałej formie i czekają na start rozgrywek ligowych.

0:9 Orliński (88.)

GKS II Tychy: 1. Sip (46, 12. Baczewski) – 6. Hachuła, 19. Kopczyk, 7. Kokoszka, 34. Krężelok, 11. Misztal, 47. Biegański (46, 97. Ploch), 79. Machowski (46, 18. Orliński), 77. Kozina, 24. Paluch (46, 9. Żelazowski). Trener Jarosław Zadylak.