Znany już jest pełen skład Fortuna 1. Ligi na kolejny sezon. Rozgrywki mają ruszyć w połowie lipca (16-17.07.) i potrwają do połowy listopada.

Najważniejszą niewiadomą było rozstrzygnięcie baraży o awans do PKO Ekstraklasy. Te po emocjonującym spotkaniu wygrał zespół Korony Kielce, który przegrywając 0:2 z Chrobrym Głogów ostatecznie wygrał 3:2 zdobywając gola w końcowych minutach dogrywki. Kielczanie więc dołączyli do Miedzi Legnica i Widzewa Łódź i w kolejnym sezonie zagrają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Z Fortuna 1. Ligą pożegnali się GKS Jastrzębie, Górnik Polkowice i Stomil Olsztyn. Natomiast z eWinner 2. Ligi awans wywalczyły zespoły Stali Rzeszów, Chojniczanki Chojnice oraz Ruchu Chorzów. Z Ekstraklasą zaś pożegnały się Górnik Łęczna, Wisła Kraków i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Pierwsze mecze Fortuna 1. Ligi zaplanowano na weekend 16.-17. lipca.

Fortuna 1 Liga w sezonie 2022/2023: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Łęczna, Wisła Kraków, Arka Gdynia, Chrobry Głogów, GKS Tychy, GKS Katowice, ŁKS Łódź, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Resovia, Sandecja Nowy Sącz, Skra Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, Ruch Chorzów, Stal Rzeszów.