Zawodnicy GKS Futsal Tychy po dogrywce wyeliminowali z rozgrywek Halowego Pucharu Polski Eko-Pol AZS Uniwersytet Zielonogórski. Tyszanie wygrali 8:4, a mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 4:4.

Pojedynek rozgrywany w hali OSiR Krosno Odrzańskie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w trzeciej min. po błędzie bramkarza GKS objęli prowadzenie. Był to jedyny przebłysk graczy AZS, a inicjatywę przejęli „Trójkolorowi”. Długo jednak nie potrafili przekuć tego na gole, bo dopiero w 16 min. Bartłomiej Sitko płaskim strzałem z dystansu doprowadził do remisu.

Tyszanie poszli za ciosem i dwie min. później wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Krzyżowski, który miał sporo szczęścia. Bramkarz bowiem złapał piłkę, ale już za linią bramkową. Nie zmieniło to faktu, że GKS Futsal schodził na przerwę prowadząc 2:1. Druga połowa rozpoczęła się podobnie do spotkania, bo gospodarze potrzebowali zaledwie trzech min., by doprowadzić do remisu.

Odpowiedź tyszan była natychmiastowa, bo po kilkunastu sekundach Szymon Cichy ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejny gol padł po dziesięciu min., a jego autorem był Paweł Lisiński. Wydawało się, że już nic nie stanie na drodze tyszan do awansu, ale gospodarze nie poddali się, a wycofanie bramkarza było dobrym ruchem.

W 36. min. grający bez bramkarza gospodarze zdobyli kontaktowego gola, a dwie min. później wyrównali stan gry doprowadzając do dogrywki. Bramka na 4:4 była następstwem czerwonej kartki dla Piotra Pytla, który przez dyskusje z sędzią osłabił swój zespół. W dogrywce długo nie padały gole, a kiedy zaczęły padać to jedna za drugą. Strzelanie rozpoczął Cichy w 45. min., a min. później Sitko podwyższył prowadzenie. W 48. min. drugiego gola w tym meczu strzelił Filip Krzyżowski, a wynik ustanowił Dawid Banaszczyk.

Eko-Pol AZS Uniwersytet Zielonogórski – GKS Futsal Tychy 4:8 (1:2; 4:4). Bramki: Sitko 2, Krzyżowski 2, Cichy 2, Lisiński, Banaszczyk.
GKS Futsal: Modrzik – Słonina, Sitko (C), Lisiński, Cichy – Pieczonka, Banaszczyk, Kokot, Kochanowski, Krzyżowski, Paweł Pytel, Piotr Pytel, Migdał, Kumor.