GKS Futsal Tychy nie zwalnia tempa mimo przerwy w rozgrywkach. Tyszanie pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0 i utrzymali fotel lidera!

Tyszanie byli zdecydowanym faworytem potyczki, bowiem gliwiczanie zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Zespół Michała Słoniny natomiast jest liderem rozgrywek, choć nie wiadomym było jak na zespół wpłynęła przerwa w rozgrywkach.

Gospodarze od początku narzucili swój styl gry, a najaktywniejsi byli Bartłomiej Sitko i Tomasz Bernat. Pierwszy był bliski zdobycia gola, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku, a uderzenie drugiego wybronił bramkarz Remedium. W 12. min. kontrę wyprowadził Marek Kołodziejczyk, ale przegrał starcie oko w oko z bramkarzem rywali. Dwie min. później było już 1:0, a gola zdobył Bernat. Wynik szybko mógł zostać podwyższony, ale gospodarze zmarnowali kolejne okazje. W końcówce jednak celownik już mieli lepiej nastawiony, a prowadzenie podwyższył Sitko.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, ale Bernat nie wykorzystał podania Michała Słoniny. Przyjezdni poważniej zagrozili bramce Adama Borowskiego w 27. min. Bramkarz tyszan jednak nie dał się zaskoczyć. Po pół godz. gry podopieczni Słoniny mieli kolejne okazje, ale je marnowali. W 33. min. jednak piłka znalazła drogę do celu, a do własnej bramki skierował ją zawodnik gości.

Po stracie trzeciej bramki gracze Remedium nie mieli już nic do stracenia i zaczęli grać zdecydowanie odważniej. To przyniosło im kilka okazji podbramkowych, których jednak nie byli w stanie wykorzystać. Mimo wielu sytuacji po obu stronach parkietu wynik już nie uległ zmianie, a dzięki wygranej tyszanie utrzymali prowadzenie w tabeli I ligi.

GKS Futsal Tychy – Remedium Pyskowice 3:0 (2:0). Bramki: Bernat (14.), B. Sitko (20.), samobójcza (33.).
GKS Futsal: Borowski (Modrzik) – Bernat, Słonina, Sitko, Dudzik – Fabian Biernat, Filip Biernat, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Paweł Pytel, Piotr Pytel, Józefowicz, Rutkowski.

Pełny zapis relacji live można prześledzić u przyjaciół z lajfy.com.