Hokeiści GKS Tychy wykonali plan i odnieśli wczoraj drugie zwycięstwo z Marma Ciarko STS Sanok. Tyszanie prowadzą w rywalizacji 2:0 i są w połowie drogi do półfinału.

Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w zestawieniu swoich zespołów. Andriej Sidorienki jedynie w bramce mógł postawić na Tomáša Fučíka, który musiał odpokutować jednomeczowe zawieszenie.

Mecz rozpoczął się „z wysokiego C”, a zawodnicy narzucili dobre tempo gry. Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. W lepszych humorach na przerwę jednak schodzili tyszanie, którzy grając w liczebnej przewadze objęli prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się huknąć August Nilsson, a krążek wpadł w okienko sanockiej bramki.

Po zmianie stron tempo gry nie spadło i nadal nieco lepiej spisywali się „Trójkolorowi”. W 24. min. podwyższyli prowadzenie, a krążek pomiędzy parkanami bramkarza zmieścił Bartłomiej Pociecha. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Alexandre Boivin, ale przegrał pojedynek sam na sam z Salamą. Cztery min. później już się nie pomylił i skutecznie dokładając kij do podania Christiana Mroczkowskiego wpisał się na listę strzelców. Sanoczanie nie zamierzali jednak odpuszczać i w 38. min. zdobyli gola w dość szczęśliwych okolicznościach.

W trzeciej tercji pierwsi do siatki trafili podopieczni Andrieja Sidorienki. Krążek przejął Filip Komorski i uderzeniem „od zakrystii” pokonał bramkarza gości. Ci jeszcze zdążyli zdobyć gola ponownie wykorzystując okres gry w przewadze. Na więcej jednak już tyszanie nie pozwolili i ostatecznie to GKS Tychy prowadzi w rywalizacji 2:0.

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Sanoku. Zaplanowane zostały na najbliższe poniedziałek i wtorek, a rywalizacja toczy siędo czterech wygranych.

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 August Nilsson – Roman Szturc (08:54, 5/4)
2:0 Bartłomiej Pociecha – Ondřej Šedivý, Filip Komorski (23:14)
3:0 Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski (31:24)
3:1 Sebastian Harila – JuhoMäkelä, Bartosz Florczak (37:41, 5/4)
4:1 Filip Komorski (50:57, 4/5)
4:2 Sami Tamminen – Niko Ahoniemi, Kalle Valtola (58:48, 5/4)

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski (2), B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki (2), M. Gościński, F. Starzyński (2), S. Marzec (2) – A. Younan, A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy (2) – E. Bagin, J. Bukowski, J. Juhola, R. Galant (2), R. Szturc.
Trener: Andriej Sidorienko