Hokeiści GKS Tychy w tym sezonie mają patent na Comarch Cracovię. Tyszanie ponownie pokonali krakowian, tym razem na ich terenie 5:2.

W spotkaniu 29. kolejki trudno było wskazać faworyta. Ze względu na statystyki jednam nieco więcej szans dawano tyszanom, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe starcia. Poprzednie mecze obu ekip były bardzo ciekawe i nie inaczej mogło być tym razem.

Od początku gra była jednak wyrównana, ale brakowało dogodnych okazji do zdobycia goli. Po kwadransie gry wydawało się, że gospodarze obejmą prowadzenie. Jednak w czasie kiedy na ławce kar przebywał Jarosław Rzeszutko to goście objęli prowadzenie. Fatalne zachowanie defensywy wykorzystał Josef Vitek dając prowadzenie GKS.

GKS Tychy - Comarch Cracovia

Bramka stracona w przewadze mocno poddenerwowała zawodników „Pasów”, którzy od początku drugiej tercji zaczęli grać bardzo ostro, często faulując. Szybko jednak zostali za to skarceni. Prowadzenie tyszan podwyższył kapitan – Michał Kotlorz, a na 3:0 podwyższył Filip Komorski. W obu przypadkach zespół Jiri Sejby grał w podwójnej przewadze, a gospodarze niemal całą tercję grali w osłabieniu.

Gospodarze dopiero w trzeciej tercji zdobyli gola. Adam Domagała pokonał Stefana Zigardiego, a lodowa tafla wypełniła się maskotkami. Podczas tego meczu odbywała się bowiem akcja Teddy Bear Toss. Cracovia odzyskała wiarę w zwycięstwo, którą zgasił Bartłomiej Jeziorski i pewnym było, że to tyszanie wygrają ten mecz. Gospodarze jeszcze zmniejszyli stratę, a w końcówce Mateusz Bepierszcz ustanowił wynik na 5:2.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
0:1 Josef Vitek – Patryk Kogut (14:49) 4/5
0:2 Michał Kotlorz – Miroslav Zaktko (26:09) 5/3
0:3 Filip Komorski – Petr Kubos (35:30)
1:3 Adam Domogała – Matus Chovan – Petr Sinagl (47:14)
1:4 Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski – Bartosz Ciura (50:02)
2:4 Krystian Dziubiński – Damian Kapica (55:02) 5/3
2:5 Mateusz Bepierszcz (59:15) 5/4

GKS Tychy: Zigardy (Kosowski) – Kubos, Ciura; Jeziorski, Komorski, Vitek – Zatko, Kotlorz; Witecki, Rzeszutko, Bepierszcz – Górny, Pociecha; Vozdecky, Kristek, Kolusz – Bryk, Horzelski; Semorad, Kogut.