GKS Tychy dokonał jeszcze jednego transferu. Michała Rusa, pełniącego funkcję spieka zastąpił Marcin Gołosz.

Michał Rus, syn byłego zawodnika GKS Tychy, rolę spikera sprawował 15 lat. Był członkiem ekipy, która jeszcze za czasów IV ligi postanowiła wprowadzić nieco profesjonalizmu w szeregi mocno amatorskiego wówczas klubu. Wspólnie z Łukaszem Sobalą, który obecnie współpracuje z klubem dostarczając zdjęcia, Rusa założył stronę internetową GKS Tychy.

Jak na tamte czasy i warunki była ona prowadzona bardzo profesjonalnie i przede wszystkim pełna była pasji młodych kibiców GKS. „Rusek” chwytał za mikrofon nieprzerwanie przez 15 lat, często występując również na Stadionie Zimowym w Tychach.

Marcin Gołosz będzie nowym głosem Stadionu Miejskiego Tychy. fot. Lukasz Sobala / Press Focus

– Razem z kibicami przeżyliśmy również 4-letnią „banicję” w Jaworznie, a później otwarcie nowego, kapitalnego obiektu. To było 15 lat pełne fantastycznych doświadczeń z moim klubem. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za współpracę. Jestem dumny, że mogłem być głosem tyskiego stadionu przez tyle lat – mówił oficjalniej stronie GKS Tychy.

Jego miejsce zajmie nie mniej zaangażowany w życie klubu Marcin Gołosz. „Goły” przygotowywał się do tej roli spikerując mecze rezerwy GKS Tychy, a także GKS Futsal Tychy. Od czasu do czasu też zastępował Rusa na Stadionie Miejskim Tychy i Stadionie Zimowym w Tychach. – Będę trzymał za niego kciuki i życzę mu również co najmniej 15-letniej przygody z mikrofonem – kończy Rus, który swoją przygodę zakończył meczem z Odrą Opole.