Futsalowy GKS Tychy wraz z amatorskim zespołem Piwkarzyków organizuje charytatywny mecz o „Serce Juleczki”. W spotkaniu zagra Arkadiusz Milik – napastnik Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Polski oraz znani zawodnicy futsalu.

Spotkanie będzie wyjątkowe z kilku powodów. Przede wszystkim rozegrane zostanie w przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Na parkiecie pojawi się Arkadiusz Milik – zawodnik Ajaxu Amsterdam oraz reprezentacji Polski. W barwach GKS Tychy zagrają również doskonale znani sympatykom futsalu Michał Słonina, Piotr Słonina, Piotr Myszor, Zbigniew Modrzik oraz legenda polskiego futsalu – Andrzej Szłapa. U boku Milika w zespole Piwkarzyków zagra również trener GKS Tychy – Tomasz Hajto.

gks_tychy_pogon_szczecin_mg_2

– Udało się namówić do gry najlepszych tyskich futsalowców, a Andrzeja Szłapy czy Michała Słoniny nikomu nie trzeba przedstawiać – mówi Sławomir Wróbel, prezes GKS Futsal Tychy.

Zespół Piwkarzyków złożony jest z wychowanków MOSM Tychy, którzy nie przekroczyli poziomu IV ligi. W drużynie gra również starszy brat Arka – Łukasz. – Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie Julki szukaliśmy sposobu, żeby pomóc. Postanowiliśmy więc zorganizować mecz, w którym Arek zagra dzięki przerwie w rozgrywkach – mówi.

W przerwie spotkania wystąpi zespół Gifflof, który również wspiera akcję. Wylicytowana zostanie również koszulka Ajaxu Amsterdam z podpisem Arkadiusza Milika. Do akcji przyłączyły się znane osoby jak Mariusz Czerkawski, Tomasz Hajto, Aleksandra Jagieło czy Ewa Drzyzga. Wsparcia udziela też Stowarzyszenie Sportowe Tychy, które na aukcję przekazuje pamiątkowe zdjęcie Stadionu Miejskiego, uwzględniając jego początki, modernizację i wizualizację efektu końcowego oraz rękawice bokserskie z podpisem Tomasza Adamka.

Arek

W 20 tygodniu ciąży u Julii zdiagnozowano zespół heterotaksję i serce jednokomorowe z całkowitym kanałem przedsionkowym oraz niedomykalnością zastawki aortalnej. W Polsce lekarze nie wiedzą jak pomóc dziewczynce, a nadzieję na dalsze leczenie i operację daje prof. Malec w klinice Munster w Monachium. Koszt operacji jednak wynosi 36 500 EURO.

Zespół Piwkarzyków przygotował również film zachęcający do udziału w meczu.

GKS Futsal Tychy – Piwkarzyki (wtorek, 23.12., godz. 19:00). Wstęp na mecz w formie cegiełki.