Mistrzowie Polski w hokeju na lodzie wznowili treningi po letniej przerwie. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 24 zawodników z Denisem Akimoto na czele.

Zespół Andreja Gusova do pracy wrócili wypoczęci, choć każdy z nich miał do wykonania swoją pracę. Wszystko po to, by drugi etap przygotowań rozpocząć z wyższego pułapu.

Pierwszy tydzień tyszanie spędzą na miejskich obiektach, a od przyszłego poniedziałku trenować będą na lodowisku w Jastrzębiu. Powodem tego są prace remontowe Stadionu Zimowego.

– Pierwsze zajęcia będą miały charakter wprowadzający. Na pewno zawodników czeka bieganie, siłownia, piłka nożna czy rowerki. We wtorek i piątek będziemy trenować dwa razy dziennie. W czwartek czekają nas badania. Na pewno po wakacjach wszyscy są w dobrej formie i z niecierpliwością odliczają dni do wejścia na lód – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Krzysztof Majkowski, asystent trenera GKS Tychy.

We wszystkich pięciu spotkaniach sparingowych do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą już wszyscy zawodnicy. Na początku przyszłego miesiąca do treningów wrócą John Murray, Alex Szczechura, Michael Cichy, Mike Szmatula, Alexander Yeronau, Gleb Klimenko i Alexei Yafimenka.

Na inauguracyjnym treningu pojawili się młodzi zawodnicy – Jakub Maciejewski, Oliwier Kasperek, Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla i Jan Krzyżek. Zabrakło za to trenera tyszan, któremu urodził się syn.