Hokeiści GKS Tychy wygrali rozgrywany awansem mecz z Comarch Cracovią. Tyszanie wygrali 4:3, a zwycięskiego gola zdobył Bartłomiej Pociecha.

Mecz w Krakowie tradycyjnie zapowiadał się bardzo ciekawie i taki też był. Gospodarze lepiej weszli w mecz, a w 18. min. objęli prowadzenie. Chwilę wcześniej z pomocą Kamilowi Lewartowskiemu przyszedł słupek. Okazje mieli też Michał Kotlorz i Michael Cichy, ale obu zabrakło szczęścia. Na przerwę z prowadzeniem schodzili więc gospodarze.

Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Majkowskiego przejęli inicjatywę i byli stroną przeważającą. Udokumentowali to zdobytymi golami. Najpierw solową akcję skutecznie wykończył Jakub Witecki, by następnie zaliczyć asystę przy trafieniu Szymona Marca. Po drugiej tercji GKS Tychy prowadził 2:1, ale wiadomym było, że gospodarze nie odpuszczą walki o komplet punktów.

Trzecia odsłona była jeszcze bardziej emocjonująca. Cztery min. po wznowieniu gry krakowianie wykorzystali przewagę i doprowadzili do remisu. Po kolejnych czterech min. tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie, a gola tym razem zdobył Mchael Cichy. Miejscowi ponownie jednak wykorzystali przewagę i wyrównali stan gry.

Z przewagami tego dnia ogromne problemy mieli podopieczni Majkowskiego. Nie potrafili wykorzystać dwuminutowej gry pięciu na trzech. W 57. min. jednak udało się przełamać i zdobyć zwycięskiego gola. Mając jednego zawodnika więcej na lodzie tyszanie zdobyli gola, a jego autorem był Bartłomiej Pociecha.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
1:0 – Iwan Jacenko – Saku Kinnunen, Artiom Woroszyło (17:39, 5/4),
1:1 – Jakub Witecki – Jason Seed, Olaf Bizacki (24:01),
1:2 – Szymon Marzec – Jakub Witecki, Mateusz Ubowski (35:31),
2:2 – Jakub Müller – Artiom Woroszyło (44:12),
2:3 – Michael Cichy – Christian Mroczkowski, Bartłomiej Pociecha (48:34),
3:3 – Jiří Gula – Jakub Šaur (53:09, 5/4),
3:4 – Bartłomiej Pociecha – Jegor Fieofanow (56:54, 5/4)

GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy (4), Mroczkowski – Smirnow, Kotlorz; Sierguszkin, Fieofanow, Wróbel – Pociecha, Biro; Gościński, Galant, Jeziorski – Michałowski; Marzec, Ubowski, Witecki (2) oraz Gruźla.
Trener: Krzysztof Majkowski.