Tomasz Jagiełka kompletuje skład na kolejny sezon ligowy. W szeregach koszykarskiego GKS Tychy doszło już do bardzo dużych zmian.

Po odejściu czterech zawodników przede wszystkim dobrymi wiadomościami było pozostanie w zespole Damiana Szymczaka, Kacpra Majki i kapitana Piotra Hałasa. Tomasz Jagiełka jednak już łata dziury w składzie.

Norberta Kulona zastąpi Piotr Wieloch, który do Tychów przeniesie się z Biofarmu Basket. W poprzednim sezonie zawodnik spędził na parkiecie średnio 30 minut w 34 meczach, notując 11,7 punktów, 5 asyst i 3 zbiórki. – Jestem głodny sukcesów a klub z Tychów zapewni mi granie o najwyższe cele. Chcę być częścią zespołu, który liczy się w 1 lidze – mówił po podpisaniu kontraktu.

Kolejną nową twarzą w zespole jest grający na pozycji silnego skrzydłowego Maciej Maj, który ostatnio bronił barw MCKiS Jaworzno. Wcześniej zawodnik grał w AGH Kraków, GTK Gliwice, MKS Dąbrowa Górnicza, Rosie Radom i Stali Stalowa Wola. W poprzednim sezonie Maj był czołowym graczem swojej drużyny, a w 34 meczach zdobył 481 punktów (średnia 14,1 na mecz). Do tego dołożył 7,8 zbiórki i 1,4 asysty.

Wczoraj natomiast do GKS Tychy dołączył Filip Taisner z AZS Gliwice, gdzie spędził ostatnie dwa sezony. 23-latek w ubiegłym sezonie średnio na parkiecie przebywał 32 min. ze średnią punktów 14,9 oraz 7,5 zbiórek i 1,2 bloków.