Hokeiści GKS Tychy przerwali passę sześciu zwycięstw z rzędu. Rozpędzonych tyszan zatrzymał zespół JKH GKS Jastrzębie wygrywając na Stadionie Zimowym w Tychach 6:2.

Zespół Andrieja Sidorienki chciał podtrzymać passę wygranych, ale spodziewali się trudnego pojedynku. Goście z Jastrzębia mieli również ochotę na zgarnięcie kompletu punktów.

Jastrzębianie od początku wysoko zawiesili poprzeczkę, a w dziewiątej min. objęli prowadzenie. W Tychach biorąc pod uwagę ostatnie występy nie spodziewano się takiego obrotu spraw, ale jeszcze przed przerwą „Trójkolorowi” doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców niespełna dwie min. przed przerwą wpisał się Bartłomiej Jeziorski. Drugą część pojedynku tyszanie rozpoczęli idealnie, bo od zdobycia gola. Potrzebowali na to 104 sek. a bramkarza gości pokonał Jean Dupuy. Było to jednak ostatnie trafienie zawodników GKS Tychy w tym meczu..

Kolejne notowali już tylko przyjezdni. W 34. min. jastrzębianie doprowadzili do remisu, który mimo okazji do zmiany wyniku utrzymał się do przerwy. W trzeciej tercji długo nie padały gole. Goście po drugi raz w tym meczu objęli prowadzenie na nieco ponad cztery min. przed końcem gry. W końcówce tyszanie postawili wszystko na jedną kartę, ale skończyło się na czwartym golu gości i zasłużonej wygranej JHK GKS Jastrzębie.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
0:1 Jozef Švec (08:30)
1:1 Bartłomiej Jeziorski – Mateusz Ubowski, Jakub Bukowski (18:14)
2:1 Jean Dupuy – Olli Kaskinen, Alexander Younan (21:44)
2:2 Eduards Hugo Jansons – Dominik Jarosz (33:45)
2:3 Raivo Freidenfelds – Jozef Švec, Maciej Urbanowicz (55:49)
2:4 Josef Mikyska – Olli-Petteri Viinikainen (59:02 – do pustej bramki)

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Bizacki; O. Šedivý, F. Komorski (2), R. Szturc – O. Jaśkiewicz, E. Bagin (2);J. Bukowski, M. Ubowski, B. Jeziorski – A. Younan, O. Kaskinen;C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy – K. Sobecki, M. Gościński;K. Wróbel, F. Starzyński, S. Marzec.