Atomówki GKS Tychy mają za sobą udany weekend. W sobotni wieczór ograły Cracovię, a w niedzielę uporały się z Podhalem Nowy Targ.

O ile mecz z krakowiankami był jednostronnym pojedynkiem, to starcie z Podhalem było bardziej wyrównane. Mimo to zespół Tomasza Cichonia bez większych problemów ograł rywalki.

„Góralki” od początku spotkania grały bardzo ambitnie, a ich postawa dała im prowadzenie. Wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej tercji, co można było uznać za niespodziankę. Druga część należała do tyszanek, które wyrównały stan gry. Na listę strzelców wpisała się zaledwie po 27 sek. gry Aleksandra Górska.

Reprezentantka kraju rozegrała bardzo dobry mecz, bo jeszcze dwukrotnie znalazła sposób na pokonanie defensywy nowotarżanek. Trzecia tercja całkowicie zdominowana została przez Atomówki, które w tej części zdobyły pięć bramek i w pełni zasłużenie wygrały spotkanie dopisując kolejne ważne punkty.

Atomówki GKS Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 6:1 (0:1, 1:0, 5:0). Bramki: Aleksandra Górska 3, Anna Pezda 1, Karolina Churas 1 i Weronika Huchel 1.
Atomówki: Amelia Nowacka, Katarzyna Radomska, Wiktoria Kierc, Wiktoria Kędra, Pamela Cieślewicz, Oliwia Garbocz, Sylwia Łaskawska, Aleksandra Górska, Weronika Huchel, Anna Pezda, Karolina Churas, Agnieszka Dziedzioch, Zuzanna Rduch, Weronika Szymura, Amelia Rakoczy, Rita Piechaczek, Lena Olbrych.