Hokeiści GKS Tychy wrócili do gry po reprezentacyjnej przerwie. Tyszanie udali się do Katowic, gdzie rozgromili SMS U20 12:1!

„Trójkolorowi” byli zdecydowanym faworytem pojedynku, który jednak rozpoczął się sensacyjnie. To gospodarze jako pierwsi trafili do bramki, a Lewartowski skapitulował już w trzeciej min. gry, kiedy to katowiczanie grali w podwójnej przewadze.

Był to jednak niemal jedyny zryw gospodarzy, którzy w dalszej fazie spotkania zostali zdominowani przez wicemistrzów Polski. Szybko do wyrównania doprowadził Mateusz Bepierszcz, a jeszcze w pierwszej tercji trafili Filip Komorski, Bartłomiej Jeziorski i Ilya Kaznadzei.

Po zmianie stron gra była spokojna, a strzelanie rozpoczął Michał Woźnica trafiając w 27. min. Po nieco ponad pół godz. gry liczebną przewagę na lodzie wykorzystali tyszanie, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Pociecha. Wynik ustanowił Patryk Kogut. W trzeciej partii GKS Tychy grał na wielkim luzie, a gospodarze wyraźnie opadli z sił.

Kamil Kalinowski w 44. min. zdobył pierwszego z trzech goli. Między jego trafieniami bramkarza katowiczan pokonali Jarosław Rzeszutko i Komorski, a GKS wygrał 12:1. Ważnym aspektem spotkania w Katowicach był powrót do gry Jakuba Witeckiego, który pauzował sześć tygodni przez problemy z przepukliną pachwiny.

SMS U20 Katowice – GKS Tychy 1:12 (1:4, 0:3, 0:5)
1:0 Rybak Maciej – Rybak Michał (02:01) 5/3
1:1 Bepierszcz Mateusz – Pociecha Bartłomiej (03:27)
1:2 Komorski Filip – Górny Kamil – Kogut Patryk (05:39)
1:3 Jeziorski Bartłomiej – Kogut Patryk – Komorski Filip (12:29)
1:4 Kaznadzei Ilya – Cichy Michael – Szczechura Alex (18:19)
1:5 Woźnica Michał – Bagiński Adam – Rzeszutko Jarosław (26:44)
1:6 Pociecha Bartłomiej – Bryk Mateusz – Kalinowski Kamil (30:41) 5/4
1:7 Kogut Patryk – Jeziorski Bartłomiej (32:12)
1:8 Kalinowski Kamil – Bepierszcz Mateusz – Pociecha Bartłomiej (43:35)