Piłkarze GKS Tychy przegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem tyszanie ulegli drugoligowemu GKS Bełchatów 0:1, tracąc gola w końcówce spotkania.

Spotkanie nie było ładnym widowiskiem, a zawodnicy ie stworzyli sobie zbyt wielu okazji podbramkowych. Nieco lepsze wrażenie sprawiali jednak tyszanie, którzy do przerwy powinni byli prowadzić. Mateusz Grzybek wyłożył piłkę Sebastianowi Stebleckiemu, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne.

W 64. min. przed szansą stanął najnowszy nabytek GKS – Mateusz Piątkowski. I tym razem jednak górą był bramkarz bełchatowian. Podobnie było przy uderzeniu Pawła Szołtysa. Zmarnowane okazje zemściły się w 88. min. kiedy to główka Grolika zapewniła zwycięstwo ekipie z Bełchatowa.

Kolejny mecz kontrolny tyszanie rozegrają w środę (20.02.). Również na boisku w Spale zagrają z trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki (początek o godz. 16.00).

GKS Tychy – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1).
GKS Tychy: I połowa: 53. Marek Igaz – 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 6. Marcin Kowalczyk, 5. Maciej Mańka – 16. Jakub Piątek, 17. Sebastian Steblecki, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde – 9. Jakub Vojtuš.
II połowa: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 6. Marcin Kowalczyk, 3. Łukasz Sołowiej, 33. Dawid Abramowicz – 77. Kacper Piątek, 93. Łukasz Bogusławski, 31. Keon Daniel, 23. Omar Monterde (69, 79. Paweł Szołtys) – 97. Artur Siemaszko, 27. Mateusz Piątkowski.