Mistrz Polski po kosmicznym meczu sięgnął po pierwsze, historyczne zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów. Tyszanie pokonali włoski HC Bolzano 5:3!

Hokeiści GKS Tychy napisali nowy rozdział na kartach historii polskiego hokeja. Tyszanie po fenomenalnym meczu pokonali najlepszą ekipę EBEL i jako pierwsi Polacy w historii wygrali mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów.

„Trójkolorowi” z niesamowitą uwagą grali w obronie, co też przyniosło efekt po drugiej stronie tafli. W 7. min. podczas gry w osłabieniu wynik spotkania otworzył Michnow! Goście wyrównali dopiero po kwadransie gry kiedy krążek stracił Kolarz, a Murray był bezradny przy strzale pod poprzeczkę. W 18. min. tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie i to w stylu rodem z gry NHL. Michael Cichy dostał podanie od Szczechury i układając kij między nogami oddał strzał pokonując bramkarza Bolzano. 18 sek. później włoska ekipa wyrównała i na przerwę zespoły schodziły z remisem 2:2.

Na początku drugiej części gry tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Klimienko. GKS prowadził do 33. min., kiedy to popełnili błąd przy wyprowadzaniu krążka przy grze w przewadze. W trzeciej części gry emocje sięgnęły zenitu, głównie za sprawą Cichego, który był bohaterem tego pojedynku. Trener tyszan zarzucał mu słabą skuteczność, więc Amerykanin pokazał, że nie zapomniał jak się strzela gole.

W 54. min. dał prowadzenie swojej drużynie. Na 31 sek. przed końcem meczu Jeziorski ulokował krążek w pustej bramce gości i historyczne zwycięstwo GKS Tychy stało się faktem!

GKS Tychy – HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
1:0 – Andrij Michnow – Tomáš Sýkora (06:14, 4/5)
1:1 – Anton Bernard (14:22),
2:1 – Michael Cichy – Alexander Szczechura (17:45),
2:2 – Marco Insam (18:03),
3:2 – Gleb Klimienko – Alexander Szczechura, Michael Cichy (21:54),
3:3 – Andrew Crescenzi – Michael Blunden (38:21, 4/5),
4:3 – Michael Cichy – Filip Komorski (53:43, 5/4),
5:3 – Bartłomiej Jeziorski (59:29, 5/6, do pustej bramki)

Minuty karne: 8-8.
Widzów: 2158.

GKS Tychy: Murray – Ciura, Pociecha; Sykora, Komorski, Michnow – Kolarz (2), Bryk; Bagiński, Rzeszutko (4), Kogut – Kotlorz, Novajovský; Klimienko (2), Cichy, Szczechura – Witecki, Galant, Jeziorski.
Trener: Andrei Gusow

HC Bolzano: Irving – Nordlund (2), Glira; Petan, Findlay (2), Blunden – Geiger (2), Campbell; Miceli, Crescenzi, Insam – Marchetti, MacKenzie (2); Deluca, Kuparinen, Carozza – Brighenti; Scheitzer, Bernard, Frank.
Trener: Kai Suikkanen