Sekcja kajakowa MOSM Tychy zanotowała kolejne dobre starty. Podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Poznaniu tyszanie zdobyli medale.

Podczas rozgrywanych w Poznaniu III Mistrzostw Polski Młodzików i XXX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie zawodnicy MOSM Tychy zdobyli kolejne medale. Tyszanie zanotowali dobre starty.

Wśród młodzików Anna Mielnik w K1 na 2 km zajęła drugą pozycję sięgając po srebrny medal. Mielnik również startowała w dwójkach wraz z Magdaleną Szczepanek. Tyszanki na dystansie 2 km zajęły czwartą pozycję.

kajaki1

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski natomiast medal zdobyła Magda Stanny. Tyszanka w kategorii C-1 na 200 m sięgnęła po brąz. Stanny w parze z Katarzyną Królak na 500 m zajęła czwartą pozycję, a do podium zabrakło niewiele.

Na dystansie 1000 m startował też Grzegorz Bryński. Zawodnik był jednym z najmłodszych w U-23, a mimo to zajął wysokie piąte miejsce. Trenerzy teraz po ciuchu liczą na powołanie zawodnika na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które we wrześniu rozegrane zostaną w Rumunii. Dla Bryńskiego z pewnością byłaby to dodatkowa mobilizacja.