Zawodnicy MOSM Tychy z sukcesami wystartowali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska. Zawody rozgrywane były jednak bez czołowych polskich zawodników.

Do Raciborza pojechać mogli jedynie zawodnicy zrzeszeniu w MOSM LA, bowiem zawody były pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tyszanie spisali się przyzwoicie zdobywając kilka medali.

Mateusz Misterek (u-18) wywalczył dwa złote medale za skok w dal i trójskok. Senior Karol Bizoń był pierwszy w biegu na 1500 m i drugi na dystansie 800 m. Magdalena Wilk wśród seniorów również była pierwsza na 1500 m i druga na 800 m, natomiast Karolina Kozik (U-20) wygrała na dystansie 800 m.

Artur Bizoń (U-20) zaliczył bardzo dobry start i przebiegł dystans 800 m w czasie nowego rekordu życiowego (1,57.55) co dało mu jednak czwartą pozycję. Czwarte miejsce w biegu na 400 m ppł. podczas mmityngu w podwiedeńskim St. Polen zajęła Julia Korzuch (czas 57,87 sek.).

Warto zaznaczyć, że w Raciborzu zabrakło polskiej czołówki, bowiem zawodnicy przygotowują się do mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w Suwałkach. Będzie to jedna z ostatnich szans by osiągnąć minimum kwalifikacyjne na MŚ w Eugene (Oregon, USA).