Zawodnicy UKS Ippon Tychy wystartowali w turniejach w Bytomiu i Bochni. Tyszanie niemal już tradycyjnie wrócili z dużą ilością medali.

W Bytomiu rozgrywana była kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju – International Judo League. Zawody były bardzo mocno obsadzone, a mimo to podopieczni Urszuli Bożek wywalczyli aż siedem medali!

Złote krążki wywalczyła czwórka zawodniczek – Zofia Jarosińska, Klaudia Czerwińska, Sandra Mokry oraz Marta Simon. Srebrne medale zdobyły Maja Warchoł i Kinga Cichoń, a brązowy Nikola Jarosińska. Piąte, również punktowane miejsce, zajął natomiast Konrad Goliński.

Zawodników UKS Ippon Tychy nie mogło również zabraknąć w Bochni, gdzie rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Judo. Nadia Sroka wywalczyła tam srebrny medal.

Dla tyskich zawodników nie był to ostatni start w tym roku szkolnym. W dniach 24.-25.06. w Łodzi odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski. O medale będzie tam walczyć juniorka młodsza – Patrycja Stefaniuk.