Hokeiści GKS Tychy kontynuują serię wysokich zwycięstw. Wynik 6:1 z TatrySki Podhale Nowy Targ jednak był chyba najniższym wymiarem kary. Tyszanie bowiem nie potrafili wykorzystać okresów gry w przewadze.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem potyczki, choć nowotarżanie nie są wygodnym rywalem dla GKS. Mimo to już w pierwszej tercji zespół Andrieja Gusowa wypracował sobie przewagę, którą tylko powiększał.

Podhale do Tychów przyjechało podbudowane wygraną z Comarch Cracovią, ale szybko zostało sprowadzone na ziemię. W siódmej min. prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Bepierszcz. Kilka min. później tyszanie stanęli przed szansą podwyższenia wyniku, ale grając w przewadze stracili krążek co wykorzystał ex-tyszanin – Marcin Kolusz doprowadzając do remisu.

Gospodarze odpowiedzieli po niespełna minucie, a na listę strzelców po strzale z bliska wpisał się Michael Cichy. Jeszcze w tej części tyszanie powiększyli przewagę. Po niespełna kwadransie gry Mateusz Gościński pokonał Odrobnego i na przerwę GKS schodził prowadząc 3:1. W drugiej tercji przewaga tyszan nie zmalała, ale za to skuteczność już tak. Gracze GKS marnowali okresy gry w przewadze, a sposób na pokonanie bramkarza Podhala znaleźli dopiero w 32. min. Wówczas na listę strzelców wpisał się Mateusz Bryk.

W trzeciej partii goście już odpuścili, widząc, że tego dnia nie są w stanie powstrzymać tyszan. Mimo słabej postawy podczas gry w przewadze gospodarze zdołali zdobyć jeszcze dwa gole. Najpierw Alex Szczechura pokonał Odrobnego, a wynik ustanowił Radosław Galant.

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
1:0 Mateusz Bepierszcz – Michael Cichy (06:55)
1:1 Marcin Kolusz – Krzysztof Zapała (11:29) 4/5
2:1 Michael Cichy – Bartłomiej Jeziorski (12:27)
3:1 Mateusz Gościński – Bartłomiej Pociecha (14:31)
4:1 Mateusz Bryk – Patryk Kogut (31:32)
5:1 Alexander Szczechura – Michael Cichy – Mateusz Bepierszcz (46:08)
6:1 Radosław Galant – Kamil Kalinowski – Jakub Witecki (55:15)

GKS Tychy: Murray, (Zawalski); Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Witecki; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Woźnica; Kotlorz, Kaznadzei, Bepierszcz, Cichy, Szczechura; Gazda, Kogut, Komorski, Jeziorski.