Hokeiści GKS Tychy udanie weszli w rozgrywki po przerwie reprezentacyjnej. Tyszanie pokonali po dogrywce JKH GKS Jastrzębie 5:4.

Podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego czekał trudny powrót do rodzimych rozgrywek. Do gry po dwóch miesiącach przerwy wrócił Jean Dupuy, który do tej pory był motorem napędowym poczynań tyszan.

Mecz jednak lepiej rozpoczęli obrońcy tytułu, którzy w 3. min. wykorzystali okres gry w przewadze i objęli prowadzenie. GKS odpowiedział po kwadransie gry, wówczas dogranie Alexandra Szczechury za gola zamienił najskuteczniejszy gracz GKS – Christian Mroczkowski. Po zmianie stron zdecydowanie lepszym zespołem byli przyjezdni, którzy przewagę udokumentowali golem w 24. min. GKS po trzech minutach wyrównał wykorzystując przewagę, a na listę strzelców wpisał się Jean Dupuy.

Mistrz odpowiedział dwoma trafieniami. W 31. Kamil Lewartowski skapitulował po strzale Kasperlík, a cztery min. później drugi raz pokonał go Ševčenko. Sytuacja GKS zrobiła się bardzo trudna i wydawało się, że takiej zaliczki gracze z Jastrzębia nie roztrwonią. W trzeciej tercji jednak tyszanie wrócili do gry. W 51. min. kontaktowego gola podczas gry w przewadze strzelił Michael Cichy. Wyrównał w 58. min. Dupuy, który zdobył bramkę sprytnym uderzeniem między parkanami bramkarza JKH GKS.

Bohaterem GKS Tychy został Alexander Szczechura, który wcześniej zanotował trzy asysty przy golach kolegów. 31-letni Kanadyjczyk pięknym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza z Jastrzębia i dał swojej drużynie cenne zwycięstwo.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 5:4 d. (1:1, 1:3, 2:0, d. 1:0).
4:4 – Jean Dupuy (57:50, 4/4),
5:4 – Alexander Szczechura – Michael Cichy (62:10, 3/3)

GKS: Lewartowski – Pociecha, Biro (2); Marzec, Galant, Dupuy – Seed, Kotlorz; Szczechura, Cichy (2), Mroczkowski (2) – Smirnow (2), Bizacki; Sierguszkin, Fieofanow, Witecki – Michałowski; Gościński Wróbel, Jeziorski (4) oraz Ubowski.
Trener: Krzysztof Majkowski.