GKS SMS Futsal Tychy nie zaliczy do udanych swojego startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 13. Tyszanie udział w turnieju zakończyli na fazie grupowej.

Zespół złożony z zawodników GKS Futsal Tychy i APN SMS Tychy, a także uczniów SMS Tychy debiutował na turnieju takiej rangi. Widoczne to było na parkiecie, gdzie tyszanie grali nerwowo i nie potrafili w pełni przejąć kontroli nad meczami.

W pierwszym spotkaniu do przerwy wszystko szło zgodnie z planem. Dwa gole Karola Ziobry dały prowadzenie w starciu z SMS APR Ślesin. Po zmianie stron jednak tyszanie nie potrafili utrzymać prowadzenia i całkowicie oddali inicjatywę rywalom, którzy odrobili stratę z nawiązką wygrywając 3:2.

Sytuacja tyszan skomplikowała się, jednak jeszcze mieli duże szanse na wyjście z grupy. W drugim starciu mierzyli się z AP Kotwicą Kołobrzeg i pokazali charakter. Do przerwy to rywale prowadzili 3:2, ale po zmianie stron zawodnicy GKS SMS Futsal odrobili starty, a mecz zakończył się remisem 4:4. Bohaterem tyskiej drużyny został Wiktor Wiewióra, który zdobył trzy gole, a czwartego dołożył Karol Mazur.

Do wyjścia z grupy tyszanie potrzebowali wygranej z LZS Dragon Bojano, ale i korzystnego wyniku meczu Kotwicy z SMS APR. „Trójkolorowi” swoje zadanie wykonali rozbijając rywala 7:1. Dwa gole zdobył w tym spotkaniu Oliwier Koczur, a po jedynym dodali Fabian Ścisłowicz, Wiktor Wiewióra, Mateusz Biskup, Szymon Żurek i Marcel Wójciga. Niestety w drugim meczu wynik nie był korzystny dla GKS SMS, który musiał się pożegnać z turniejem.

GKS SMS Futsal Tychy zagrał w składzie: Szymon Żurek, Oleksandr Kobets, Oliwier Koczur, Wojciech Jankowski, Maciej Bogocz, Mateusz Biskup, Karol Mazur, Bartosz Ryt, Dominik Wróbel, Karol Ziobro, Marcel Wójciga, Wiktor Wiewióra, Fabian Ścisłowicz, Jakub Bąk.