Piłkarski GKS Tychy wypożyczył napastnika z Zagłębia Lubin. O gole w rundzie wiosennej w Fortuna 1 lidze starał się będzie 22-letni Artur Siemaszko.

Zawodnik urodził się i rozpoczynał przygodę z piłką nożną w Olsztynie. Przed sezonem 2013/14 trafił jednak do Zagłębia Lubin, w barwach którego zadebiutował w Ekstraklasie. W barwach „Miedziowych” zagrał w niej w trzech spotkaniach.

Pierwszego gola w seniorskiej piłce strzelił jednak grając w barwach Stomilu Olsztyn, do którego trafił na zasadzie wypożyczenia. W 29 meczach strzelił 11 goli walnie przyczyniając się do utrzymania zespołu na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Teraz będzie się starał o bramki dla GKS Tychy.

– W tym okienku transferowym szukamy piłkarzy głównie do sektora ofensywnego. Naszym priorytetem było zakontraktowanie napastnika, który będzie regularnie strzelał. Artur to jeszcze młody zawodnik, ale doskonale sprawdził się w pierwszoligowych realiach. W barwach Stomilu Olsztyn był jego pierwszoplanową postacią i jestem przekonany, że w Tychach licznik zdobytych bramek będzie jeszcze większy – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport S.A.