Ogrodnik Cielmice idealnie rozpoczął sezon. Beniaminek Ligi Okręgowej rozbił u siebie Grunwald Ruda Śląska 3:0!

Na inaugurację Ligi Okręgowej Ogrodnik mierzył się z Grunwaldem Ruda Śląska, który do Tychów przyjechał w bardzo odmłodzonym składzie. To uczyniło z zespołu Grzegorza Chrząścika faworyta. Morale cielmiczan podniósł również ostatni transfer, bowiem Ogrodnik został wzmocniony Mariuszem Masternakiem.

ogrodnik02

Od początku spotkania gospodarze przeważali i odważnie atakowali bramkę rywali. Wynik otworzył Krystian Czyżo najczujniej zachowując się w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym. Przewagę cielmiczan udokumentował grający trener Ogrodnika – Chrząścik, który wykorzystał długie podanie za plecy obrońców Masternaka. Wynik ustanowił, jeszcze przed przerwą, Rafał Pawłowicz, a jego trafienie z pewnością było ozdobą inauguracyjnego pojedynku.

W drugiej połowie gospodarze mieli sporo okazji do podwyższenia wyniku. Dogodnych szans nie potrafili jednak wykorzystać Szczęsny, Chrząścik, Pawłowicz czy Klimas. Najważniejsze jednak, że cielmiczanie udanie rozpoczęli rozgrywki, bowiem ostatnie inauguracje kończyły się stratami punktów.

Ogrodnik Cielmice – Grunwald Ruda Śląska 3:0 (3:0). Bramki: Czyżo, Chrząścik, Pawłowicz.
Ogrodnik: Gąsior – Masternak, Czyżo, Białas (60. Foltyn), Stawicki, Koczy (76. Żołneczko), Zając (46. Germanek), Granek (46. Szczęsny), Patola (82. Kałuża), Chrząścik, Pawłowicz (60. Klimas).