W Bytomiu odbył się pierwszy w tym roku w Polsce Spartan Race. W trzech biegach wystartowało łącznie aż 25 zawodników Spartan Training Group Tychy trenujących w Viking Training Center.

Największa grupa, bo licząca 22 osoby ukończyła bieg na dystansie ponad 12 km, czyli super. I tutaj tyszanie zajęli w klasyfikacji drużynowej wysokie piąte miejsce spośród 30 zespołów! Do wyprzedzenia ekipy z Katowic zabrakło.. ośmiu sekund. Najlepszy zawodnik STG Tychy / Viking Training Center – Paweł Kempny bieg ukończył z czasem 1:18.50.

Czwórka podopiecznych Sławomira Buturli wystartowała też w biegu na dystansie ponad 7 km czyli sprincie. Dwójka z nich – Robert Rojek i Adam Klima wcześniej biegli w super. Także w biegu dziecięcym pojawił się tyszanin – Szymon Rojek, który wygrał rywalizację.

Zawodnicy mierzyli się nie tylko z przeszkodami w postaci małpiego gaju, ścianek, równoważni czy drążków, ale i ciężką błotnistą trasą i stromymi podejściami na hałdy. Warto zauważyć, że w składzie tyszan pojawiło się aż… sześciu debiutantów! Teraz zespół zmierzy się z trasą w Krakowie, a w planach ma jeszcze starty w Kubińskiej Holi, Valciańskiej Dolinie i Wrocławiu.

Obszerną galerię ze zdjęć można obejrzeć TUTAJ.