Piłkarze GKS Tychy rozegrali dzisiaj pierwszy mecz kontrolny. Tyszanie spisali się bardzo dobrze na tle FK Fotbal Třinec wygrywając 5:1.

Autorem pierwszego gola dla „Trójkolorowych” w 2021 roku był Szymon Lewicki, który w 18. min. wykorzystał dośrodkowanie Kamila Kargulewicza i pewną główką pokonał bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy tyszanie podwyższyli prowadzenie za sprawą Łukasza Grzeszczyka. Kapitan GKS pewnie wykorzystał rzut karny.

Na drugą połowę Artur Derbin desygnował całkiem nową jedenastkę, która również spisała się bez zarzutu. Po niespełna kwadransie gry GKS zdobył trzeciego gola, a efektowną podcinką akcję z Kacprem Piątkiem wykończył Damian Nowak. W 67. min. przyjezdni strzelili bramkę, ale na więcej dzisiaj ich nie było stać. W końcówce meczu wynik ustanowili bracia Piątek. Najpierw Kacper idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a pięć min. później Jakub ulokował piłkę w bramce rywali z najbliższej odległości.

Kolejne mecze kontrolne GKS rozegra w trakcie zgrupowania w Ustroniu. Pierwszym rywalem tyszan będzie GKS Katowice (środa, 27.01., godz. 11:00).

Sparing nr 1, Tychy (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
GKS Tychy – FK Fotbal Třinec 5:1 (2:0)
1:0 – Szymon Lewicki (18. asysta: Kamil Kargulewicz)
2:0 – Łukasz Grzeszczyk (45. rzut karny)
3:0 – Damian Nowak (59. asysta: Kacper Piątek)
3:1 – Erik Puchel (67.)
4:1 – Kacper Piątek (83.)
5:1 – Jakub Piątek (88.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Bartosz Szeliga, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Marcel Stefaniak – Kamil Kargulewicz, Oskar Paprzycki, Łukasz Norkowski, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel – Szymon Lewicki. II połowa: Adrian Odyjewski – Dominik Połap, Bartosz Zarębski, Kamil Szymura, Anatolii Kozlenko – Kacper Piątek, Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Dawid Kasprzyk, Sebastian Steblecki – Damian Nowak. Trener Artur Derbin.