Tychy niejako więc stały się unihokejową stolicą Śląska. Tyszanie w czołowej czwórce wywalczyli aż trzy pozycje!

Pionier Masters w finale rozgrywek mierzył się z hegemonem ligowych parkietów – UKS Kokociniec 67 Katowice. Tyszanie rozegrali kapitalne spotkanie wygrywając 6:3, choć o zwycięstwo nie było łatwo.

15369041_1287860707951415_6002651630067465051_o

Wisienką na torcie miał być jednak pojedynek pomiędzy obrońcą trofeum – Pionier Masters Tychy, a UKS Kokociniec 67 Katowice. Obie ekipy były mocno zmobilizowane, by sięgnąć po puchar, a na parkiecie pojawili się najlepsi zawodnicy obu zespołów. W pierwszej tercji katowiczanie objęli prowadzenie, na które odpowiedział Grzegorz Diaków. Po przerwie kibice oglądali wymianę ciosów, ale tylko jednego gola.

15317835_1244744682231640_8890731160984607305_n

UKS Kokociniec odpowiedział dwoma trafieniami, co wprowadziło euforię na ławce rezerwowych. Na pięć min. przed końcem gry na ławkę kar powędrował gracz gospodarzy, co bezlitośnie wykorzystali tyszanie. W zaledwie kilka minut szturm Pioniera Masters zdemolował defensywę katowiczan i tyszanie wygrali 6:3 broniąc mistrzowski tytuł.