Wygraną 5:0 rozpoczęli zmagania w fazie play-off hokeiści GKS Tychy. Tyszanie pokonali przed własną publicznością MH Automatykę Gdańsk.

GKS Tychy już po 32 sek. gry wyszedł na prowadzenie. Wynik otworzył Michael Cichy, który pewnie ulokował krążek w bramce gdańszczan. Tyszanie mieli więcej okazji do zdobycia goli w pierwszej tercji, ale najlepszych nie wykorzystali Gościński i Komorski.

Gra gospodarzy z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej, a jej efektem były kolejne gole. Na drugie trafienie kibice jednak musieli czekać aż 11 min. drugiej partii. Wówczas bramkarza gości pokonał Bartłomiej Pociecha, a sześć min. później trzeciego gola strzelił Alexander Szczechura.

W trzeciej części gry tyszanie grali już na luzie, a wynik zdawał się być bezpiecznym dla gospodarzy. Goście byli bezradni, a najlepszym tego dowodem była ilość oddanych strzałów (GKS oddał ponad dwukrotnie więcej). W 49. min. czwartego gola dla miejscowych strzelił Alexei Yafimenka, a wynik w 53. min. ustanowił Gościński.

GKS Tychy w rywalizacji do czterech wygranych prowadzi 1:0, a kolejny mecz rozegrany zostanie w Gdańsku.

GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
1:0 Michel Cichy – Tomas Sykora – Alexander Szczechura (00:32)
2:0 Bartłomiej Pociecha – Radosław Galant – Jakub Witecki (31:16)
3:0 Alexander Szczechura – Michael Cichy – Kamil Górny (37:16)
4:0 Alexei Yafimenka – Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko (49:06)
5:0 Mateusz Gościński – Radosław Galant – Jakub Witecki (52:14)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Cichy, Szczechura; Górny, Bryk, Klimenko, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Mikhnov; Kolarz, Kogut, Gościński, Galant, Witecki.