Polonia Tychy wywalczyła awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15 w futsalu. Tyszanki zajęły drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym, którego były gospodyniami.

Zawody piątej grupy eliminacyjnej rozgrywane były w Szkole Podstawowej nr 10. Prócz Polonii Tychy o awans do poznańskich finałów walczyły ekipy GKS Katowice, UKKS Katowice oraz Skry Częstochowa.

Tyszanki w pierwszym spotkaniu mierzyły się z zespołem z Częstochowy. Początek miały piorunujący, bo już po niespełna trzech minutach Siwek dała im prowadzenie. W siódmej min. Grzechnik podwyższyła prowadzenie gospodyń turnieju. Chwilę po zmianie stron Skra zdobyła kontaktowego gola, ale 45 sek. później Muszyńska skutecznie wykończyła kontrę Polonii i podwyższyła prowadzenie. Sześć min. przed końcem spotkania częstochowianki znowu zmniejszyły dystans, ale do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej serii gier Polonia zmierzyła się z UKKS Katowice. Początek gry należał do katowiczanek, ale to Polonia pierwsza zdobyła gole. Na listę strzelców wpisały się Siwek i Grzechnik. W piątej min. Kuś obroniła rzut karny, ale w siódmej już była bezradna. Ten sam duet zdobył po jeszcze jednej bramce i do przerwy Polonia prowadziła 4:2. Katowiczanki po zmianie stron szybko zdobyły kontaktowego gola, ale na więcej już ich nie było stać. Grzechnik zdobyła jeszcze dwie bramki i to Polonia zasłużenie wygrała.

Na zakończenie turnieju zmierzyły się dwa zespoły, które były już pewne awansu. Zdecydowanie lepszym zespołem była ekipa GKS Katowice, która wygrała 3:0 i zajęła pierwsze miejsce w tyskim turnieju. Ostatecznie jednak tyszanki również zagrają w finałach, które rozgrywane będą w Poznaniu.

Polonia Tychy zagrała w składzie: Kuś, Prokop, Świtała, Krężelok, Siwek, Grzechnik, Szymańska, Szwed, Kuźmińska, Muszyńska, Karwala, Zielińska, Folwarska. Zespół prowadził duet Dariusz Grzesik i Adam Chomka.