Hokeiści GKS Tychy biorą udział w turnieju z okazji 75-lecia Unii Oświęcim. Tyszanie na początek rozgrywek przegrali z gospodarzami 1:3.

Zespół Krzysztofa Majkowskiego starcie z Unią dobrze rozpoczął, bo po pierwszej tercji prowadził 1:0. Gola zdobył Bartłomiej Pociecha. Po zmianie stron tyszanie jednak zaczęli łapać kary, a miejscowi złapali odpowiedni rytm i zdołali wyrównać. Bardzo dobre zawody rozgrywał bramkarz GKS – Kamil Lewartowski, dzięki któremu „Trójkolorowi” nie przegrywali.

W trzeciej tercji gra zrobiła się dość wyrównana, ale wciąż przewagę mieli gospodarze. Unia w 56. min. wyszła na prowadzenie. Krzysztof Majkowski nie czekał długo i postawił wszystko na jedną kartę, ale wycofanie bramkarza przyniosło trzeciego gola dla Unii. To przekreśliło szanse tyszan na korzystny wynik.

Dzisiaj GKS Tychy zmierzy się z czwartą ekipą poprzednich rozgrywek – GKS Katowice. Przeciwko swojej byłem drużynie zagrają więc John Murray, Patryk Wronka i Mateusz Bepierszcz. Natomiast w składzie tyszan zabraknie Ondreja Raszki (angina) i Michała Kotlorza, który narzeka na uraz pleców. Kapitanem więc ponownie będzie wychowanek MOSM Tychy – Olaf Bizacki. Początek meczu z „GieKSą” o godz. 16:00.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 3:1 (0:1, 1:0, 1:0)
0:1 Bartłomiej Pociecha – Egor Feofanov – Marek Biro (17:30)
1:1 Krystian Dziubiński – Alexander Loginov – Clarke Saunders (36:35) 5/4
2:1 Teddy da Costa – Victor Carlssom – Peter Bezuska (55:07)
3:1 Andrej Themar – Patryk Noworyta (59:48) do pustej bramki

GKS Tychy: Lewartowski #18 (Zawalski #30) – Seed #27, Biro #20; Szczechura #8, Cichy #78, Mroczkowski #9 – Smirnov #76, Bizacki #12; Sergushkin #96, Feofanov #10, Witecki #66 – Gruźla #23, Pociecha #67; Jeziorski #91, Starzyński #26, Kasperek #40 – Ubowski #38, Michałowski #5; Gościński #11, Wróbel #15, Marzec #71.