Tyszanie lubią wracać na właściwe tory w wielkim stylu. Nie inaczej było tym razem, kiedy to przed własną publicznością rozbili 6:2 Comarch Cracovię!

GKS Tychy po trzech porażkach chciał wrócić na zwycięski szlak. Nikt się jednak nie spodziewał, że zrobi to w tak efektownym stylu.

Gospodarze już po czterech min. objęli prowadzenie za sprawą Michaela Cichego. Chwilę później powinno być 2:0, ale uderzenie Patryka Koguta było minimalnie niecelne. Jeszcze w tej części gry tyszanie jednak podwyższyli prowadzenie. W końcówce Radziszewski popełnił błąd po strzale Ilyi Kaznadzeia i było 2:0.

Druga tercja rozpoczęła się spokojnie, zawodnicy szybko podnieśli tętno kibicom. W zaledwie minutę bowiem padły aż trzy gole! Najpierw Urbanowicz zdobył kontaktowego dla krakowian, a zaledwie 36 sek. później Jarosław Rzeszutko zmienił tor lotu krążka po strzale Krisa Kolanosa myląc bramkarza gości. Po kolejnych 11 sek. odpowiedzieli krakowianie, dzięki czemu wygrali drugą tercję, ale wciąż przegrywali.

Trzecia tercja całkowicie należała już do gospodarzy, którzy bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali. Strzelanie w tej partii rozpoczął Kamil Kalinowski po podaniu Jakuba Witeckiego. Dziesięć min. później Mateusz Bepierszcz podwyższył prowadzenie, a wynik ustanowił Kamil Górny. Tyszanie wrócili więc w wielkim stylu rozbijając mistrzów Polski!

GKS Tychy – Comarch Cracovia 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
1:0 Michael Cichy – Alex Szczechura – Mateusz Bepierszcz (04:04)
2:0 Ilya Kaznadzei – Krystofer Kolanos – Filip Komorski (16:11)
2:1 Maciej Urbanowicz – Filip Drzewiecki (23:00) 4/5
3:1 Jarosław Rzeszutko – Krystofer Kolanos – Adam Bagiński (23:36) 5/4
3:2 Petr Sinagl – Damian Słaboń – Damian Kapica (23:47)
4:2 Kamil Kalinowski – Jakub Witecki – Radosław Galant (42:35) 5/4
5:2 Mateusz Bepierszcz – Alex Szczechura – Michael Cichy (52:29)
6:2 Kamil Górny – Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko (54:08)

GKS Tychy: Murray (Zawalski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Kaznadzei; Bepierszcz, Cichy, Szczechura – Gazda; Kolanos, Komorski, Kogut.