Rezerwa GKS Tychy rozegrała kapitalny mecz na boisku lidera Haiz IV ligi. Tyszanie 5:2 rozbili KS Decor Bełk i odskoczyli od strefy spadkowej.

Mecz GKS II Tychy z liderem rozgrywek był również pojedynkiem snajperów. Do tej pory najwięcej goli na czwartoligowych boiskach miał Piotr Bysiec. W tyskim zespole natomiast Dawid Rogalski. Po meczu sytuacja ta uległa zmianie..

Gospodarze dobrze rozpoczęli pojedynek, bo już w 4. min. mogli wyszli na prowadzenie. Niepewna interwencja Kubika jednak nie przyniosła gola, ale dwie min. później było już 1:0. Tym razem niepewnie zachowała się cała defensywa tyszan. W 10. min. solowym rajdem chciał odpowiedzieć Rogalski, ale po przebiegnięciu połowy boiska został zatrzymany tuż przed polem karnym. Najskuteczniejszy tyszanin szukał gola i znalazł go w 20. min. wykorzystując błąd rywali. Gospodarze mieli kolejne okazje podbramkowe, które jednak marnowali. Zemściło się to w końcówce pierwszej połowy, kiedy to precyzyjnym uderzeniem bramkarza gospodarzy pokonał Nikolas Wróblewski i to GKS II prowadził do przerwy.

Tomasz Wolak w przerwie dokonał dwóch zmian, które rozruszały poczynania tyszan. W 53. min. Rogalski wykorzystał dośrodkowanie Wróblewskiego i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Zawodnicy lidera odpowiedzieli po dwóch min. i.. na tym skończyła się ich strzelanie. Do końca spotkania to tyszanie grali uważniej w obronie i skuteczniej w ataku. W 70. min. pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jakub Piątek, a piłka mijając mur wpadła do bramki rywali. Chwilę później chciał powtórzyć swój wyczyn, ale tym razem trafił piłką w poprzeczkę.

Wynik spotkania w 88. min. ustanowił Bojarski, który wyprowadził samodzielny kontratak. Tyszanie, choć byli skazani na pożarcie, pokazali charakter i odnieśli sensacyjne zwycięstwo. Dzięki tej wygranej zespół Wolaka ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową i traci zaledwie sześć oczek do ścisłej czołówki.

KS Decor Bełk – GKS II Tychy 2:5 (1:2). Bramki: Rogalski 2(20., 53.), Wróblewski (43.), J. Piątek (70.), Bojarski (88.).
GKS II: Kubik – Kowalski, Kopczyk, Matusz (78. Bojarski), Szywacz – Fortuna (46. M. Duda), Rogala (46. D. Duda), Pipia (68. Augustyniak), Wróblewski, J. Piątek – Rogalski.