Drugi zespół GKS Tychy również ma za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Tyszanie zremisowali 1:1 z rezerwą Górnika Zabrze.

Zespół Jarosława Zadylaka, podobnie jak pierwsza drużyna GKS Tychy, na pierwszy mecz kontrolny wybrała zespół wyżej notowany. Rezerwa tyszan zmierzyła się z trzecioligowym Górnikiem i pokazała się z dobrej strony.

W pojedynku nie brakowało walki, sytuacji strzeleckich pod obiema bramkami i goli. Pierwszego ładnym strzałem z dystansu zdobył Machowski po pół godzinie gry i na przerwę to GKS schodził prowadząc. Zabrzanie doprowadzili do remisu w 70. min.

GKS II w obu połowach zagrał różnymi składami, ale po spotkaniu Jarosław Zadylak mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych. – Wynik był odzwierciedleniem tego co widzieliśmy na boisku, a remis nie krzywdzi żadnej ze stron – mówił. Zaznaczył też, że w składzie jego drużyny pojawili się nowi gracze. – Testujemy kilku zawodników, którym uważnie się przyglądamy, a co będzie, to czas pokaże – dodał.

GKS II Tychy – Górnik II Zabrze 1:1 (1:0). Bramka: Machowski (30.).
GKS II Tychy: Sip (30. Maciejowski, 65. Baczewski) – (1 połowa) 63. Lusjusz, 19. Kopczyk, 78. Bielusiak, 3. Hachuła, 17. Legenzow, 77. B. Rutkowski, 18. Dzięgielewski, 79. Machowski, 24. Paluch, 13. Żelazowski – (2. połowa) 4. Komandera, 7. Kokoszka, 8. Zubrzycki, 11. Krężelok, 14. Bućko, 20. Ploch, 21. Matuszko, 31. Orliński, 47. Biegański, 96. K. Rutkowski. Trener Jarosław Zadylak.