Choć termometry wskazują temperaturę grubo poniżej zera to piłkarze GKS Tychy dzisiaj wznowią wiosenne rozgrywki Nice I ligi. Tyszanie podejmą Chrobrego Głogów.

Jeszcze kilka dni temu mogło się wydawać, że spotkanie zostanie przełożone ze względu na falę mrozów, która zagościła w Polsce. Wizytacja przedstawicieli PZPN jednak dała jasno do zrozumienia, że meczu inaugurujący rozgrywki Nice I ligi w Tychach zostanie rozegrany.

Także sami piłkarze palą się do gry, choć mieli nadzieję na poprawę warunków atmosferycznych. – Miałem nadzieję, że będzie kilka stopni powyżej zera, ale wiemy, że tak nie będzie. Każdy jest jednak zniecierpliwiony. Każdy chce grać, każdy czeka na ligę, żeby w końcu zagrać na trawie. Chcemy zaprezentować się z dobrej strony i z niecierpliwością czekamy na rywalizację – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy kapitan zespołu, Łukasz Grzeszczyk.

#poznajVikinga

Uwaga! Uwaga!Ruszamy z nową serią filmów – #poznajVikinga ! Dzięki temu poznacie ludzi, którzy trenują w naszym klubie, dowiecie się co lubią najbardziej, a co najmniej i przede wszystkim dlaczego zdecydowali się rozpocząć przygodę z Vikingiem, a także biegami z przeszkodami!Zapraszamy do oglądania! Więcej niebawem!#VikingTeam #VikingFamily

Opublikowany przez Viking Training Center na 3 marca 2018

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mają być w pełni przygotowani do rundy wiosennej. W trakcie przygotowań rozegrali sześć meczów kontrolnych, w których doznali dwóch porażek, trzy razy wygrali i jedno spotkanie zremisowali. W kadrze tyszan doszło do wielu zmian. GKS opuścili Błanik, Łuszkiewicz, Radzewicz, Kowalski, Gancarczyk, Szywacz i Szumilas, a w ich miejsce doszli Daniel, Bernhardt, Jałocha, Nieśmiałowski (wrócił z wypożyczenia) i Vojtus.

Trener tyszan ma w czym wybierać, a zawodnicy którzy wyjdą na murawę na pewno będą chcieli wziąć rewanż za jesienną porażkę 0:1 w Głogowie. Piłkarze na pewno będą mogli liczyć na solidne wsparcie swoich kibiców, którzy od kilkunastu tygodni prowadzą kampanię pn. „Młyn na 1000%„, która ma zachęcić wszystkich do wspierania głośnym dopingiem swoich pupili. Warto też zaznaczyć, że w ramach tej akcji na dzisiejszy mecz bilety do tzw. młyna są w cenie 1 zł!

Początek spotkania z Chrobrym Głogów o godz. 17.00.