Z wszystkich sportów walki Tychy najbardziej mogą być dumni z judo. Zawodniczki UKS IPPON Tychy kolejny raz udowodniły, że ich praca przynosi bardzo dobre rezultaty.

Siostry Maja i Julia Żmudy w ostatnich tygodniach wystartowały w dwóch turniej poza granicami kraju. Z obu wróciły z medalami w swoich kategoriach wagowych!

Najpierw siostry zaprezentował się w Berlinie. Podczas 11. Internationales Berlin Open w kategorii FU 14 obie wywalczyły brązowe medale. Maja w kat. do 44 kg, zaś Julia do 40 kg.

Niespełna tydzień później tyszanki pojawiły się na Zagreb Open w Chorwacji. Maja w kat. FU 14 wywalczyła złoty medal, natomiast Julia była piąta. Warto zaznaczyć, że te zawody były bardzo mocno obsadzone, a na matach pojawili się zawodnicy i zawodniczki z Włoch, Chorwacji, Ukrainy, Słowenii, Słowacji i Bośni i Hercegowiny.

Kiedy siostry startowały poza granicami to reszta zespołu wzięła udział w VII edycji Międzynarodowego Turnieju Judo „Pokonujemy Granice” w Bielsko-Białej. Wystartowało tam 1320 zawodników z 95 klubów polskich i zagranicznych, a UKS IPPON Tychy reprezentowało aż 23 zawodników i zawodniczek!

Tyszanie musieli do domu wrócić z medalami! Nadia Sroka w swojej kat. wywalczyła srebrom natomiast Dominika Gawlikowska, Karolina Zatoń, Dawid Kurzydło i Piotr Szczerba sięgnęli po brązowe medale. Piąte miejsce, które jest punktowane zajęli: Sandra Mokry, Blanka Nawrocka, Kinga Cichoń oraz Oliwia Sojda, zaś siódme: Milena Szlag oraz Patrycja Stefaniuk.
Startowali także: Zosia Jarosińska, Tobiasz Stefaniuk, Szymon Fidor, Nikola Jarosińska, Igor Krych, Marta Simon, Dawid Czerwiński, Martyna Reszke, Tomasz Szczerba, Martyna Widera, Mateusz Rydz oraz Marcel Pytel.