Mistrz Czech będzie drugim rywalem Tychy Falcons w CEFL. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielne (22.05.) południe w Tychach.

Swojego debiutu na europejskim froncie nie będą dobrze wspominać wicemistrzowie Polski. Sokoły bowiem przegrały na wyjeździe z Prague Lions 20:28.

W Pradze tyszanie rozegrali dobre zawody, pokazując że Polski futbol stoi na wysokim poziomie. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Czechów, którzy prowadzili 14:0. Druga należała do Falcons, którzy wygrali ją 14:7 i pokazali Lwom, że są w stanie im się przeciwstawić. Trzecią tercję miejscowi wygrali 7:6, a dzięki bezpunktowej czwartej partii mecz wygrali wicemistrzowie Czech.

Prague Lions w pierwszym meczu grupowym mierzyli się z niedzielnym rywalem Sokołów – Vysočina Gladiators. W pojedynku dwóch najlepszych zespołów Czech górą były Lwy wygrywając 35:19. Gladiatorzy są wciąż najlepszym zespołem naszych południowych sąsiadów i będą faworytem starcia z tyszanami. Spodziewać się jednak muszą ciężkiej przeprawy, bowiem Sokoły tanio skóry nie sprzedadzą.

Spotkanie rozgrywane będzie na obiekcie Falcons Field przy Placu Zbawiciela 2. Wejściówki w postaci cegiełek są w cenie 10 zł.

Tychy Falcons – Vysočina Gladiators (niedziela, 22.05., godz. 12:30).