Zawodniczka UKS IPPON Tychy Maja Żmuda wywalczyła srebrny medal podczas 30. Budapest Judo Cup. Tyszanka walczyła w kategorii do lat 13 i 41 kg.

Budapest Judo Cup to jedne z największych i najbardziej prestiżowych zawodów judo w Europie dla dzieci i młodzieży. Dlatego też sukces tyskiej zawodniczki jest historycznym!

18238153_1391874290859431_8182188225751629729_o

W turnieju wzięło udział ponad półtora tysiąca zawodników i zawodniczek z 25 państw. Tychy były reprezentowane przez siostry Żmuda – Maję i Julię. Lepiej spisała się ta pierwsza, która pokonując Węgierkę oraz dwie Czeszki mogła świętować srebrny medal. Tyszanki brały też udział w treningach randori (swobodna forma treningu).

Maja Żmuda jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach. Tyszanka jest w wysokiej formie, co udowadniała podczas ostatnich startów – złoto w Pucharze Judo Słowenii w Murskiej Sobocie, brąz w Pucharze Judo Słowacji w Pezinoku koło Bratysławy, w 2016 r. wygrała cykl zawodów International Judo League, a także zajęła II miejsce w Tyskim Plebiscycie na sportowca roku 2016.