Hokejowy GKS Tychy zbroi się przed kolejnym, jakże trudnym sezonem. Tyszanie przygotowują się nie tylko do obrony mistrzowskiego tytułu, ale i gry w Lidze Mistrzów.

Nowym zawodnikiem tyskiej ekipy został wychowanek Bańskiej Bystrzycy – Tomáš Sýkora. Zawodnik głównie występował w zespołach słowackiej Tipspoort Liga. Występował też w czeskiej ekstralidze i PHL.

W latach 2013-2015 w barwach HK Poprad zdobył 92 punkty, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Słowacji. W Czechach reprezentując barwy Aukro Berani Zlín wystąpił w 40 spotkaniach, ale po sezonie wrócił do ojczyzny.

Jednak zdecydowanie największe sukcesy w karierze Sýkora świętował grając w Comarch Cracovii z którą wywalczył Mistrzostwo i Superpuchar Polski, a także występował w Champions Hockey League. 27-letni napastnik był jednym z trzech najlepiej punktujących zawodników „Pasów”.

Nowa twarz w GKS Tychy to nie jedyna dobra wiadomość. Nowe kontrakty podpisali też Radosław Galant, Patryk Kogut, Kamil Lewartowski i Remigiusz Gazda.