Piłkarze GKS Tychy zainaugurowali nowy sezon Fortuna 1. Ligi. Tyszanie przed własną publicznością dość szczęśliwie zremisowali 1:1 z ŁKS Łódź.

Biorąc pod uwagę poprzedni sezon to „Mecz przyjaźni” zdecydowanie był szlagierem 1. kolejki rozgrywek. Emocji w nim nie brakowało, a wynik remisowy jest dość szczęśliwy dla tyszan.

Przed spotkaniem asystent Artura Derbina, Tomasz Horwat zaznaczał, że gra łodzian jest znana tyskiemu sztabowi. Na boisku jednak było to niewidoczne, a goście stosowali bardzo proste zagrywki oparte na zejściu do środka ze skrzydła i strzałach z dystansu. Konrad Jałocha kilkukrotnie był w poważnych opałach, ale sprzyjało mu szczęście. Tyszanie też mieli swoje okazje, ale do przerwy kibice goli nie oglądali. Byli natomiast świadkami dwóch wymuszonych zmian po stronie tyskiej – plac gry z powodu urazów opuścili Łukasz Sołowiej i Bartosz Biel.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i wciąż groźniejsi byli łodzianie. Kreatywna linia pomocy przysparzała bardzo dużo problemów tyszanom. W 52. min. na tyle, że Jałocha musiał wyciągać piłkę z siatki, a pięknym uderzeniem z dystansu pokonał go Dominguez. Miejscowi szukali wyrównania i znaleźli je w dość nieoczekiwanym momencie. Złe wybitą piłkę przez bramkarza po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasz Grzeszczyka przejął Krzysztof Wołkowicz. Lewy obrońca wracający do gry po długiej przerwie oddał piękny strzał i ulokował piłkę w okienku łódzkiej bramki.

Remis choć nie do końca sprawiedliwy dla obu ekip jest dobrym prognostykiem. W następnej kolejce GKS Tychy zmierzy się na wyjeździe z Apklan Resovią (06.08., godz. 18:00).

GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1 (0:0). Bramka: Wołkowicz (74.).
GKS Tychy: 13. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 3. Łukasz Sołowiej (26, 6. Nemanja Nedić), 30. Kamil Szymura, 11. Krzysztof Wołkowicz Ż – 19. Michał Staniucha (71, 79. Marcin Kozina), 17. Sebastian Steblecki, 25. Wiktor Żytek (72, 7. Jakub Piątek), 8. Łukasz Grzeszczyk, 14. Bartosz Biel (44, 77. Kacper Piątek) – 29. Tomáš Malec (72, 20. Gracjan Jaroch). Trener Artur Derbin.