Piłkarki ręczne MOSM Tychy wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski. Tyszanki w trakcie turnieju rozgrywanego w Tychach zajęły drugie miejsce.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny, które walczyły o awans do najlepszej ósemki. Rywalizacja trwała trzy dni, ale już po drugim dniu niemal pewnym było kto awansuje do dalszej fazy.

Podopieczne Krzysztofa Willema w piątek pokonały Zgodę Ruda Śląska 39:25 dobrze rozpoczynając turniej. Na drugi dzień mierzyły się z Heny Llloyd Brodnica pokazując swoją siłę i wygrywając 45:28. Główny rywal do zajęcia pierwszego miejsca – Varsovia Warszawa również wygrała dwa mecze.

Dlatego niedzielna potyczka była bardzo ciekawa. Choć tyszanki zagrały bardzo dobrze to jednak przegrały 29:33 i ostatecznie zajęły drugą pozycję w tyskim turnieju.

MOSM Tychy zagrał w składzie: bramkarki Adrianna Mazurczyk, Sandra Kokot i Nina Orszulik oraz Wiktoria Bieluń (8 bramek w turnieju), Karolina Kawalec (8), Wiktoria Koska (1), Wiktoria Kosmowska (11), Emilia Kowalik (11), Paulina Kulik (5), Aleksandra Lisicka (15), Michalina Sawczyk (7), Sylwia Szołtysek (14), Iwona Szyroki (3), Klaudia Wilczyńska (7) i Agnieszka Zioła (23).