Szczypiornistki MOSM Tychy awansowały do półfinałowego turnieju o mistrzostwo Polski. Tyszanki zajęły drugą pozycję w zawodach rozgrywanych w Tychach i promocję wywlaczyły wspólnie z Vistalem Gdynia.

Zespół MOSM Tychy był gospodarzem ćwierćfinałowego turnieju o mistrzostwo Polski. Tyszanki zagrały bardzo dobrze i doznając jednej porażki wywalczyły awans do półfinału.

W pierwszym meczu tyszanki pokonały 40:35 MKS Ochotę Warszawa. Wcześniej Vistal Gdynia pokonał UMKS Żaka Kielce 41:20. Pierwsza seria gier niejako namaściła faworytów do awansu.

W drugim dniu zespół MKS Ochota Warszawa musiał uznać wyższość gdynianek przegrywając 18:37. MOSM Tychy podejmował natomiast UMKS Żak Kielce. Tyszanki zagrały bardzo dobre spotkanie pewnie pokonując rywalki 44:20. Oznaczało to, że w trzecim dniu MOSM o pierwsze miejsce zagra z gdyniankami.

piłka-ręczna-620x350

Wcześniej jednak Żak Kielce zremisował 23:23 z Ochotą Warszawa. Pojedynek o pierwsze miejsce w tyskim turnieju był ciekawym widowiskiem, choć pewnym było, że oba zespoły mają pewny awans. Ostatecznie gdynianki wygrały 33:18 i zajęły pierwszą pozycję.

Półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek młodszych rozegrany zostanie w dniach 15.-17.05. w Kwidzynie. MOSM Tychy zagra w nim z MTS Kwidzyn, Koroną Handball Kielce oraz Truso Elbląg.