Jeszcze dobrze nie rozpoczęły się rozgrywki Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu, a już są pierwsze rozstrzygnięcia. Rozegrano bowiem mecz o Superpuchar TLF.

W meczu o pierwsze trofeum stanęły do walki dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu – La Zabawa i The Naturat. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, ale na parkiecie już tak nie było..

Głównie za sprawą słabszej dyspozycji mistrza ligi. The Naturat od początku narzucił swój styl gry i już w 3. min. objął prowadzenie za sprawą Migdała. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Bała i sytuacja La Zabawy stałą się trudna. Pogorszyła się niespełna min. po wznowieniu gry, kiedy to trzeciego gola dla wicemistrza poprzednich rozgrywek dorzucił Kwidziński.

Pyka zdobył czwartą bramkę, a La Zabawa postawiła wszystko na jedną kartę i przez połowę drugiej części gry grała z lotynym bramkarzem. The Naturat skupił się na defensywie, co doprowadziło do utraty dwóch goli. Mistrz TLF rozkręcał się, ale stać go było tylko na trafienia Gorola i Bezaka.

The Naturat w pełni zasłużenie pokonał La Zabawę i sięgnął po pierwsze trofeum w sezonie 2021/22. Wynik ten może mieć pozytywny oddźwięk dla Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu, bowiem La Zabwa będzie chciała wziąć rewanż i.. obronić mistrzowski tytuł!

La Zabawa Tychy – The Naturat 2:4 (0:2) Bramki: Gorol, Bezak oraz Migdał, M. Bała, Kwidziński, Pyka.